Design a site like this with WordPress.com
Začít

Lektorská činnost

MARMA TERAPIE – letní kurz s Ivetou Janskou

marmovy body a jejich stimulace pomocí meditačních technik

Milí přátelé,

srdečně vás zveme na letní kurz „Marma terapie“, který povede Iveta Janská na Ájurvédské Univerzitě.

🪬 V teoretické části se naučíme všechno o marmových bodech. Kde jsou umístěné, jaké dráhy a orgány ovlivňují. Iveta bude sdílet své mnohaleté zkušenosti ze své masérské praxe.

🪬 V praktické části se budeme učit stimulovat marmovy body pomocí meditace a práce s pozorností. Naučíme se marmovou meditaci ze spisu Vašistha samhitá a vyzkoušíme si jógové techniky z tradice kundaliní jógy podle Yogi Bhajana, například Hridája Dham Kriju a další.

Co jsou marmovy body?

🪷 Marmy jsou důležitá centra na těle, ve kterých se často zadržují negativní emoce a nervové napětí. Stimulací marmových bodů ovlivňujeme pránu a přes pránu orgány, celé tělo i psychický stav člověka. Marmy mají vztah k soustavě nádí (jemněhmotné kanálky) a k čakrám.

🪷 Marmovy body můžeme stimulovat pomocí masáže, jógy (ásany, pránájámy, prátjahár) nebo pomocí esenciálních olejů.

🪷 Marmy jsou důležitým faktorem pro všechny jógové praktiky od tělesných pozic po techniky pránájámy a meditace. Lektoři jógy díky poznání marmových bodů pochopí do hloubky působení ásán a meditací.

🪷 Marmová terapie je nejstarší systém ošetření. Původně tento systém používali bojovníci, kteří věděli, které „citlivé“ body si mají chránit a naopak kam na protivníka zaútočit. Marmová terapie je součástí ájurvédy. Ačkoliv je u nás známější systém tradiční čínské medicíny, tak se říká, že ten na vědění o marmách navazuje.

Kurz je otevřený pro všechny. Je vhodný zejména pro studenty ájurvédy, maséry a jogíny. Není podmínkou mít zkušenosti ani s ájurvédou ani s meditací. Všechno si během kurzu vysvětlíme.

Termín: 22. – 23. 7. 2023, 10 – 17 hod
Místo konání: ÁjurFarma Gjáni v Chudíři, Chudíř 107, na místě jej možnost stravování a ubytování

Registrace je otevřená: http://university-ayurveda.com/cs_CZ/marma-snehan-leto-2023/

Těšíme se na vás

Iveta a Gábina

O lektorkách:

Hlavní lektorka Iveta Janská vystudovala Ájurvédskou univerzitu a zúčastnila se také speciálních modulů jako například Marma snéhan, DÁTÁ snéhan, Pránajám, Meditace a jóga, Guny. Patří mezi věrné a nadšené studenty a lektory Ájurvédské Univerzity Praha. Již 12 let vede vlastní masérskou praxi, kde praktikuje marma masáže a další ájurvédské procedury. Jejím hlavním učitelem byl Govind Rajpoot PhD z Indie.

Její asistentka Gábina Janská je certifikovaná jóga terapeutka, lektorka kundaliní jógy, pokročilá praktikantka meditativního umění Sat Nam Rasayan (2. stupeň „Healer“) a lektorka Jóga Nidry. Jako jóga terapeut působila dva roky v Thomayerově nemocnici a čtyři roky v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Jejím hlavním učitelem byl Guru Dev Singh z Mexika. Více o Gábině se dozvíte na stránkách www.BeTheLight.cz